Kitap WhatsApp Destek: 0535 362 97 41 | Eğitim WhatsApp Destek: 0505 657 66 41

Ankara Tarihine Yolculuk

600,00TL
  • Eğitmen: İrfan Akalp
  • Başlangıç Tarihi: 6 Ekim 2022
  • Ders Gün ve Saatleri: 6 - 7 Ekim Seminer: 19.30 / 21.30 saatleri arasında *** 8 Ekim Gezi - 11.50 / 15.30 saatleri arasında
  • Toplam Ders Saati: 8 Saat
PAYLAŞ

EĞİTİM DETAYLARI

Türkiye’nin birçok kentinde olduğu gibi Ankara’da da ortak hafızayı oluşturan mekânlar hızla yok olup kentin tarihi unutulurken, günümüz popüler kültürünün etkisi dışına çıkmak isteyen birçok kişi, İstanbul’dan bile daha eski olan ve geçmişi dört bin yıla kadar uzanan Ankara tarihini merak etmektedir.

Bu gereksinim doğrultusunda etik değerler ile insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne bağlı kalarak doğal yaşama, çevrenin korunmasına ve hayvan haklarına saygıyla kentin kültür çeşitliliğini bütün yönleriyle tanıyıp benimseyerek bunları gelecek kuşaklara-insanlığın ortak mirası olarak- doğru ve sağlıklı biçimde aktarmak, kültür bilincinin gelişimine katkı sağlamak, Ankara’nın tarih kitaplarında anlatılmayan izini sürmek amacıyla hiçbir dönemi, toplumu, etnik, dini cemaat veya halkı ayırmadan, birini öbürüne üstün tutmadan tümünü Ankara’nın ortak mirası olarak kabul ederek bir seminer düzenlenecektir.

İki gün sürecek seminerin sonunda, ertesi gün (cumartesi günü)  adı geçen tarihi yerlere bir gezi düzenlenecektir. Bu gezide mahalleler, camiler, kiliseler, sinagoglar gibi yakın ve uzak tarihten günümüze kalan eserler ile yaşanmış mekânlar, ayakta kalan mahalleler yerinde görülecektir.

Seminerimizin detaylı programı başvuru sahipleriyle ayrıca paylaşılacaktır.


Seminerimiz, Paris Caddesi No: 14 Kavaklıdere/Ankara  adresindeki Vakıf binamızda, yüzyüze eğitimle gerçekleştirilecektir. 

Lütfen en altta bulunan Notlar: bölümündeki açıklamayı dikkate almayınız.İrfan Akalp kimdir?

1959 yılında Ankara – Hamamönü’nde doğdu.

Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesi Fen Bölümü’nden 1979’da mezun oldu.

On sekiz aylık askerlik görevini Sakıncalı piyade olarak 1988’de tamamladı.

Özel sektör şirketlerinin muhasebe bölümlerinde çalıştıktan sonra serbest ticaret ile uğraştı. İlgi alanı olan edebiyat ve Ankara tarihi üzerine olan araştırmalarına, 2010 yılından itibaren daha da yoğunlaştı.

Yaratıcı yazma üzerine öykü ve roman atölyelerine katıldı.

2018’de “Ankara Fotoğraf Ansiklopedisi” adlı grubu kurdu. Grup üyeleri ve yakın çevresinin ısrarı üzerine 2016 yılından itibaren “ Eski Fotoğraflar Eşliğinde Tarihi Ankara” gezileri düzenleyerek katılımcılarla birlikte Ankara’nın iki bin yıllık geçmişine yolculuk etti.    

İrfan Akalp’in otobiyografik kurmacalardan oluşan ilk kitabı, “ Ankara Masalları- Kuyulu Kahvenin Yankısı” adıyla 2022 yılının Ağustos ayında yayınlandı.NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.


EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Güzida Dijital Medya Ajansı