Kitap WhatsApp Destek: 0535 362 97 41 | Eğitim WhatsApp Destek: 0505 657 66 41

Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği

75,00TL
  • Eğitmen: Erdem Gezginci
  • Başlangıç Tarihi: 27 Kasım 2021
  • Ders Gün ve Saatleri: Cumartesi günü, 16.00 / 18.00 saatleri arasında
  • Toplam Ders Saati: 2 Saat
PAYLAŞ

EĞİTİM DETAYLARI

Tüm çağdaş toplumlarda çalışanların yürüttükleri iş nedeniyle kazaya uğraması ve zarar görmesi “kabul edilemez.” olarak görülür. Hiçbir işin doğasında “iş kazası” yoktur. Günümüzde İş sağlığı ve güvenliği birçok disiplinin iç içe geçtiği bir bilim dalı olarak tanımlanmaktadır. Ülkemizde ayda en az 200 çalışan iş kazaları nedeniyle hayatını kaybetmektir. Bu nedenle ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kavramının daha sık gündeme gelmesi ve tartışılması önemli bir ihtiyaçtır.

Bu seminer ile iş sağlığı ve güvenliği kavramını öğrenip ülkemizdeki duruma gözden geçireceğiz.


İş sağlığı ve güvenliği kavramının tanımı ve tarihçesi.

Güvenlik kültürü kavramı

Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği

Türkiye’de iş kazası istatistikleri

Çağdaş iş sağlığı ve güvenliği yönetimi için gerekliliklerErdem Gezginci Kimdir?

1986 yılında İstanbul'da doğdum. İlk, orta ve liseyi İstanbul'da okudum. 2007 yılında Aksaray Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden birinci olarak mezun oldum. 2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Toplam Kalite Yönetimi Yüksek Lisansımı tamamladım. 2007 yılından 2012 yılına kadar jeoloji mühendisi olarak tünel projelerinde çalışmalar yürüttüm. 2012 yılından beri iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak enerji sektöründe çalışmalar yürütmekteyim. A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım, Nebosh Uluslararası İSG Sertifikasına sahibim, Palmet Enerji şirketinde İş Sağlığı ve Güvenliği / Çevre Müdürü olarak çalışmaya devam ediyorum. Aynı zamanda uzaktan eğitim platformları için İSG ve Kalite Yönetimi eğitmenliği yapıyorum. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sektör dergilerine makaleler yazıyorum. 


Ayrıca üniversite yıllarımdan bu yana edebiyat ile ilgileniyorum. Kitap eklerinde kitap ve tiyatro inceleme yazılarım yayımlandı ve yayımlanıyor. E-kitap formatında bir öykü kitabım var. Fişek Enstitü Çalışan Çocuklar Vakfı “Çalışan Çocuklar” konulu derleme öykü kitabında bir öyküm yer aldı.
NOTLAR:

1.Eğitim, belirlenen süreler dahilinde, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

2.Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.


EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Güzida Dijital Medya Ajansı