Kitap WhatsApp Destek: 0535 362 97 41 | Eğitim WhatsApp Destek: 0505 657 66 41

Türkiye'de Ruh Sağlığının Serüveni

300,00TL
  • Eğitmen: Cemal Dindar
  • Başlangıç Tarihi: 23 Şubat 2024
  • Ders Gün ve Saatleri: Cuma - 20.30 /22.30 saatleri arasında (Çevrimiçi/Zoom)
  • Toplam Ders Saati: 2 Saat
PAYLAŞ

EĞİTİM DETAYLARI

Bu söyleşide ülkemizde ruh sağlığı uygulamalarının tarihsel gelişimini ve güncel örgütlenme biçimlerini değerlendireceğiz. 
Farklı ruh sağlığı paradigmalarının ortaklaştığı ideolojik güdülenmeyi ve eşitlikçi bir ruh sağlığı bilgisi / uygulamasının olanaklarını tartışacağız. 

Cemal Dindar kimdir?
1994 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü'nde tıp eğitimini bitirdi ve Bakırköy Akıl Hastanesi'nde psikiyatri uzmanlığı eğitimine başladı.Tıp fakültesinde Değirmenlere Karşı dergisini, Bakırköy'de  hastalar ve sağlık çalışanları ile birlikte hazırlanan aura dergisini çıkartan grubun içinde yer aldı. 2000 yılında psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde çalıştı. Bu dönem ruhsallık ve sosyokültürel etkenler arasındaki ilişkilere yoğunlaşan gözlemlerde bulundu. Bu gözlemleri ilk kitabı olan Yuvasız Kuşlar Gibi /'Deliliğin Resimli Sivil Tarihi"nde yayınladı. İstanbul'a yerleştikten sonra 'Anadolu ruhsallığı' başlığı altında sosyokültürel etkenlerle ruhsallık ilişkisine dair yazılar yayınladı ve politik psikoloji eleştirileri, psikiyatri eleştirisi, diyalektik düşünce ile psikanaliz arasındaki geçiş alanları üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. Psikodiyalektik Araştırmalar Derneği emekçiliği ve Akıl Defteri dergisinin editörlüğünü yaptı. Halk İçin Psikoterapi Derneği'nde psikoterapi kuramlarının eşitlikçi ilkeyle dönüştürülmesi ve psikoterapi hizmetlerinin bir insan hakkı olarak ulaşılabilir hale getirilmesi çabası yönünde çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
Simya ve Hazar'ın babasıdır. 
 
Yayınlanmış kitapları: Yuvasız Kuşlar Gibi/ Deliliğin Resimli Sivil Tarihi(Otopsi, 2003), Simsiyah Leylekler (aura kitaplığı, 2004), Politik Psikolojinin Cinleri (Otopsi, 2004), Bilim ve Felsefe Açısından Ruhsallık Bilgileri (Afşar Timuçin ve Yavuz Erten ile birlikte, Bulut, 2007), Nal / Bir Akıl Hastanesinin Hatıra Defteri (Telos, birinci baskı 2007; ikinci baskı, 2013; üçüncü baskı Arketip,2019) Bi’at ve Öfke/Recep Tayyip Erdoğan’ın Psikobiyografisi (Birinci baskı, Telos, 2007; ikinci baskı, Cadde, 2011, üçüncü baskı, Telos, 2014), Darbeci (Destek, 2010), Öfke Dili/Yeni Sağ Zihniyetin Yapıtaşları (Cadde, 2010), #direnlibido (Telos,  2013) Mekanım Yeryüzü (Telos, 2014) 2007, Dostoyevskaya Istasyonu (Telos, 2014), Celal Odağ: Dünyaya Sevgiyle Bakıyorum, Kendime de (Telos, 2014), Okmeydanı Yas Evi (Telos, 2015), Tarih Öncesi Köpekler Havlıyor (Telos, 2015),  ‘Yeni Türkiye’ Sendromu (Telos, 2016)BAŞVURU KOŞULLARI

Vakfın, başvurumu kabul etmeme (başvuruyu iptal) hakkı olduğunu kabul ederim.

Seminer süresi boyunca, vakfın ve seminerlerin genel düzenini bozucu, vakıf çalışanlarını, seminer eğiticilerini ve diğer seminer katılımcılarını rahatsız edici söz ve davranışlar sergilemem halinde, seminer kaydımın, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı tarafından tek taraflı olarak feshedilmesini / iptal edilmesini kabul ve taahhüt ederim.

Vakıf, gerektiğinde seminer programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Başvuru formları değerlendirildikten sonra ve grup yeter sayısına ulaşıldığında, başvurusu kabul edilenlere geri bildirim yapılacaktır.

Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.
EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Güzida Dijital Medya Ajansı