Kitap WhatsApp Destek: 0535 362 97 41 | Eğitim WhatsApp Destek: 0505 657 66 41

Gelenekselden Dijitale Hikâye Anlatıcılığı: Kristal Elma Ödüllü Reklamlar Üzerine Bir İnceleme

15

136,00TL

160,00TL

  • ISBN: 978-605-7882-76-9
  • Yazar: Erkut Özal
  • Yayınevi: um:ag Yayınları
  • Basım Yılı: Mayıs 2024
  • Baskı Sayısı: 1.Baskı
  • Cilt Tipi: Ciltsiz
  • Sayfa Sayısı: 258
  • Ebat: 13,50 x 21,50 cm
  • Stok Durumu: Stokta var
Gelenekselden Dijitale Hikâye Anlatıcılığı: Kristal Elma Ödüllü Reklamlar Üzerine Bir İnceleme                                  &n..
PAYLAŞ

Gelenekselden Dijitale Hikâye Anlatıcılığı: Kristal Elma Ödüllü Reklamlar Üzerine Bir İnceleme

                                    “Evren hikâyelerden oluşur, atomlardan değil.”

                                            Muriel Rukeyser

 

Dijitalleşme, her şeyi etkilediği gibi hikâye anlatıcılığı kavramına da yepyeni nitelikler kazandırdı. Artık interaktif mecralarda, hikâyeleri tek bir anlatıcının tekelinden çıkararak çoğul bir şekilde yaratıyoruz. Aynı anda hem anlatan hem de dinleyeniz. Eskiden dilden dile ve nesiller üzerinden aktarılan hikâyeleri günümüzde kişisel profillerimizden ve anlık olarak yayabiliyoruz. Web ortamında bilgilerimizi, duygularımızı, düşüncelerimizi, tutum ve davranışlarımızı üreten ve ürettikçe tüketen yepyeni bir kimliğe sahibiz. İletişim, algılama ve anlamlandırma becerilerimiz teknolojiyle bütünleşmişti. Sözün özü, hikâyeler üretmeye ve tüketmeye eskisinden çok daha yatkınız.

Anlatan ve dinleyen olarak dijital bir dönüşüm yaşadığımız bu noktada, hikâye anlatıcılığının pazarlamanın ve reklamcılığın ilgisini çekmesi de kaçınılmaz oluyor. Firmalar/Markalar, anbean yaşanan güncel gelişmeleri göz önüne alarak üretüketici (prosumer) adıyla kavramlaştırılan yeni tüketiciye yönelik stratejiler geliştirmek ve değişen pazarlama eğilimlerini kendi faaliyetlerine uygulamak için dijital hikâye anlatıcılığının tüm olanaklarından yararlanıyor.

Elinizdeki kitap, yukarıda bahsedilenlerden hareketle, gelenekselden dijitale hikâye anlatıcılığının yaşadığı tarihsel değişimi ve dönüşümü güncel reklamlar üzerinden inceleyerek meraklısına, yani pazarlama ve reklam sektörü profesyonellerine, reklam ve hikâye anlatıcılığı üzerine çalışan öğrenci ve akademisyenlere, geniş bir perspektif sunmayı amaçlıyor. Umarız, herkes hikâyenin sonunda canavarı yenerek fakirlikten zenginliğe ulaşır, komedi ve trajedi dolu arayışlarında yeniden doğar ve bir kahraman olarak kendini ait hissettiği evrene sağ salim geri döner.

 


Künye
Basım Yılı Mayıs 2024
Baskı Sayısı 1.Baskı
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 258
Ebat 13,50 x 21,50 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Güzida Dijital Medya Ajansı