Kitap WhatsApp Destek: 0535 362 97 41 | Eğitim WhatsApp Destek: 0505 657 66 41

İkonografi, İkonoloji ve Plastik Sanatlar: Resmin Anlamı ve Tarihsel Bağlamda Simgelerin Dili

850,00TL
  • Eğitmen: Cem Türkmayalı
  • Başlangıç Tarihi: 21 Şubat 2024
  • Ders Gün ve Saatleri: Çarşamba günleri / 19.00 - 21.00 saatleri arasında (Hibrit)
  • Toplam Ders Saati: 6 Saat / 3 Hafta
PAYLAŞ

EĞİTİM DETAYLARI

Batı sanatının en önemli kaynaklarından biri Hristiyanlık dinidir. Bu nedenle, ikonografik çözümlemeler sanat eserlerinin derinlik ve anlamlarını keşfetme yolculuğunda çok değerli bakış açıları sunar. 

Bu seminerde ağırlıklı olarak Anadolu coğrafyasında bulunan Hristiyanlık eserlerinin ikonografik ve ikonolojik incelemeleri yapılacaktır. Böylece, görsel sanatlarda kullanılan simgelerin kavramsal ve kültürel içeriğine dair bir kavrayışın geliştirilmesinin yanı sıra Batı resim tarihinin en önemli döneminin bir bütün olarak anlaşılması amaçlanmaktadır.

Eğitim eş zamanlı, hem yüz yüze hem de çevrimiçi (zoom) gerçekleştirilecektir. 
BAŞVURU KOŞULLARI

Vakfın, başvurumu kabul etmeme (başvuruyu iptal) hakkı olduğunu kabul ederim.

Seminer süresi boyunca, vakfın ve seminerlerin genel düzenini bozucu, vakıf çalışanlarını, seminer eğiticilerini ve diğer seminer katılımcılarını rahatsız edici söz ve davranışlar sergilemem halinde, seminer kaydımın, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı tarafından tek taraflı olarak feshedilmesini / iptal edilmesini kabul ve taahhüt ederim.

Vakıf, gerektiğinde seminer programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Başvuru formları değerlendirildikten sonra ve grup yeter sayısına ulaşıldığında, başvurusu kabul edilenlere geri bildirim yapılacaktır.

Gizlilik ilkelerimiz ve kişisel verilerin korunması hakkındaki kanun gereği, oturumlar kayıt altına alınmayacaktır. Özel durumlarda, oturumun kayıt altına alınması gerekirse, eğitmen ya da um:ag teknik ekibinden ilgili kişi katılımcıların tek tek onayını alacaktır.
EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Güzida Dijital Medya Ajansı