Kitap WhatsApp Destek: 0535 362 97 41 | Eğitim WhatsApp Destek: 0505 657 66 41

Umut Yolu

20

19,20TL

24,00TL

Köy Enstitüleri’nin mimarı İsmail Hakkı Tonguç ile ilkokul öğretmeni Nafia Tonguç’un ilk çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelen Engin Tonguç, Umut Yolu’nda çocukluğundan 1983’e kadar olan anılarını kaleme alıyor. Ankara’da geçen çocukluk günlerine ve aile içinde aldığı eğitime anılarında ay..
PAYLAŞ

Köy Enstitüleri’nin mimarı İsmail Hakkı Tonguç ile ilkokul öğretmeni Nafia Tonguç’un ilk çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelen Engin Tonguç, Umut Yolu’nda çocukluğundan 1983’e kadar olan anılarını kaleme alıyor.

 

Ankara’da geçen çocukluk günlerine ve aile içinde aldığı eğitime anılarında ayrıntılarıyla yer veren Engin Tonguç, yurtiçi ve yurtdışındaki tıp eğitimi sürecini de dönemin olaylarını ve kişisel gözlemlerini dışarıda bırakmadan paylaşıyor.

 

İşyeri hekimi olarak çalıştığı yıllarda yaşadıkları hem mesleki açıdan hem de o günlerin koşullarını içermesi bakımından ayrı bir önem taşıyor. Babası İsmail Hakkı Tonguç’u da anlatan ve ondan aldığı yurtseverlik sorumluluğunu yaşamı boyunca sürdüren Engin Tonguç’un anıları kişisel olmanın ötesinde o günlerin siyasi, düşünsel ve ekonomik ortamına da ışık tutuyor.

Künye
Basım Yılı 2020
Baskı Sayısı 1
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 304
Ebat 13,00 x 19,50 cm

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Güzida Dijital Medya Ajansı